ΚΥΠΕΛΛΛΛΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΚΥΠΕΛΟΟΟΟΟ0000ΟΟΟ
ΑΟΚΑΡΑ ΦΕΡΕ ΜΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟΟΟΟ00000!ΚΥΠΕΛΛΟΟΟΟΟ ΚΥΠΕΛΛΟΟΟΟΟΟΟ ΕΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΑΡΓΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Η Καβάλα στα ημιτελικά για πρώτη φορά στην ιστορία της......

Πανώνιος-Καβάλα 1-2

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα αλλά οι Αργοναύτες οδήγησαν το ματς στην παράταση όταν στην πρώτη τους ουσιαστική ευκαιρία ισοφάρισαν το γκολ του Ριέρα (47') με ένα ξερό σουτ ου Ντομπρασίνοβιτς (84').

Με την ψυχολογία υπέρ της αλλά και το αριθμητικό πλεονέκτημα από το 95' η Καβάλα πέτυχε το 2-1 στο 97ο λεπτό με τον Ονουάτσι και πήρε το εισιτήριο για τους "4". Εκεί θα αντιμετωπίσει τον Άρη που επικράτησε με 3-0 της Ξάνθης στο Βικελίδης στον επαναληπτικό του 1-1 στην Ακριτική πόλη.

Καβάλα (Ντε Μος): Ιτάνζ, Παβίσεβιτς (24` Σιόντης), Ντουγκλάο, Μουρ, Οικονόμου, Ονουάτσι, Ντικρόκ (48` Σόσιν), Ντιέ, Ντομπρασίνοβιτς, Σμολάρεκ (67` Ορούμα), Ρινκόν.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

ΝΕΟΣ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΗΣ ΤΗΣ Ι.Μ.Φ.Ν.Θ.

Νέος Μητροπολίτης Φιλίππων Νεαπόλεως και Θάσου, στη θέση του μακαριστού Προκοπίου, εξελέγη από την Ιεραρχία της Εκκλησίας της Ελλάδας, ο α...